Rodokmeň / Family tree

Jedná sa o veľmi zaujímavý privátny projekt z oblasti genealógie. Zjednodušene ide o internetovú stránku zameranú na rodinný rodokmeň.

V rámci štruktúry rodinných vzťahov je možné sledovať spojitosti a prepojenia medzi jednotlivými rodinnými príslušníkmi. Stránka obsahuje prihlásenie, vďaka ktorému sa k obsahu dostanú iba ľudia s prihlasovacími údajmi. Riešenie je tiež postavené na vlastnej serverovej infraštruktúre so zabezpečeniami a šifrovaniami pre zvýšenie bezpečnosti dát.

Voľba vlastných serverov bola dôležitá aj z pohľadu jednej z hlavných funkcií stránky. Tá konvertuje videá do požadovaného formátu, ktoré sú uverejňované v štruktúrovanej forme k profilom užívateľov.

V rámci rodokmeňa sa tak k rodinným príslušníkom dajú pridávať fotografie (ako albumy, tak aj fotky), videá, rôzne informácie na základe ktorých je možné členenie. Príkladom môže byť filtrovanie podľa profesie (napríklad filtrovanie maliarov), prípadne podľa jazykov (iba anglicky hovoriace osoby). Okrem toho je možné k osobám pridávať rôzne životné udalosti ktoré sa môžu viazať k bodom na Google mape, vďaka čomu sa dá získať obrovské množstvo dát, ktoré sú prezentované veľmi zaujímavou formou.

Celá stránka je založená na princípe rôznych používateľských oprávnení. Tie zabezpečujú rôzne úrovne prístupov a správy obsahu. Užívatelia majú k dispozícii prehľadné tabuľky, grafické rodinné stromy, vyhľadávanie na základe fulltextového indexu ako aj dve jazykové mutácie. Nechýba ani optimalizácia celého rozhrania pre mobilné zariadenia.

Mám záujem o podobné riešenie

Ak vás zaujal tento projekt a máte záujem o podobnú realizáciu, neváhajte nás kontaktovať.
Na vaše otázky budeme odpovedať najneskôr do 12 hodín.

Potrebujem viac informácií

0911 123 397

0902 857 159

info@corteon.com